  • Model: TCGR250-6
  • Weight: 4.02kg
  • Dim: 255.00mm x 255.00mm x 45.00mm
  • SKU: TCGR250-6
  • UPC: 6009515883904
R 517.90
Ex VAT: R 450.35
For 10 or more items, click to quote
Grinding wheel for bench grinder
For use with bench grinders to grind all tempered and hardened steel.
DIAMETER: ø250mm
WIDTH: 40mm
BORE: Ø50.8mm