- Model: TCGR250-4
- Weight: 4.03kg
- Dim: 255.00mm x 255.00mm x 45.00mm
- SKU: TCGR250-4
- UPC: 6009515883881
For use with bench grinders to grind all types of steel.
DIAMETER: ø250mm
WIDTH: 40mm
BORE: Ø50.8mm