  • Model: MILSTAP9-14
  • Weight: 0.13kg
  • Dim: 88.00mm x 68.00mm x 10.00mm
  • SKU: MILSTAP9-14
  • UPC: 8901057901154
  • Availability: Available in-store and online
  • Lead Time: 2-5 working days
R 40.90
Ex VAT: R 35.57
For 15 or more items, click to quote
Miles™ 18 Ga Headless Pins 14 mm
14 mm Headless Pin
Cat no: MILSTAP9-14
Description Specification
Type Galvanised
Gauge 18 Ga
Leg Length 14 mm
Pins Per Strip 50
Box Packing 1000 Pin Nails