Backing Pad St-stf D150-mj2-m8-h-ht
  • Stock: 8
  • Model: FES202460
  • Weight: 0.19kg
  • Dim: 210.00mm x 175.00mm x 35.00mm
  • SKU: FES202460
  • UPC: 4014549284643
R 1,941.90
Ex VAT: R 1,688.61
For 5 or more items, click to quote
Festool Sanding pad ST-STF D150/MJ2-M8-H-HT FUSION-TEC
  • Order number: FES202460
  • Model: ST-STF D150/MJ2-M8-H-HT
Sanding with built-in dust conveying system.
Main areas of use
  • Ideal for sanding flat surfaces
Adapted for
  • for ETS 150, ETS EC 150, LEX 150 and WTS 150/7
  • hard version
  • fastener resistant to high temperatures
  • high edge solidity
  • for plain surfaces and narrow edges
  • MULTI-JETSTREAM 2
in self-service display pack
Warranty all-inclusive
Features
Strengths and Benefits
    Product Application
    Scope of Delivery
    Accessories
    Technical Data
    Diameter 150 mm