Backing Pad St-stf D150-mj2-m8-w-ht
  • Stock: 103
  • Model: FES202458
  • Weight: 0.19kg
  • Dim: 175.00mm x 34.00mm x 206.00mm
  • SKU: FES202458
  • UPC: 4014549284629
R 1,941.90
Ex VAT: R 1,688.61
For 5 or more items, click to quote
Festool Sanding pad ST-STF D150/MJ2-M8-W-HT FUSION-TEC
  • Order number: FES202458
  • Model: ST-STF D150/MJ2-M8-W-HT
Sanding with built-in dust conveying system.
Main areas of use
  • For heavy-duty and universal use
Adapted for
  • for ETS 150, ETS EC 150, LEX 150 and WTS 150/7
  • soft version
  • fastener resistant to high temperatures
  • for universal use on plain and arced surfaces
  • MULTI-JETSTREAM 2
in self-service display pack
Warranty all-inclusive
Features
Strengths and Benefits
    Product Application
    Scope of Delivery
    Accessories
    Technical Data
    Diameter 150 mm