  • Model: TCGR250-5
  • Weight: 3.38kg
  • Dim: 255.00mm x 255.00mm x 45.00mm
  • SKU: TCGR250-5
  • UPC: 6009515883898
R 1,035.90
Ex VAT: R 900.78
For 5 or more items, click to quote
Grinding wheel for bench grinder
For use with bench grinders to grind steel
DIAMETER: ø250mm
WIDTH: 40mm
BORE: Ø50.8mm