  • Model: TCGR250-4
  • Weight: 4.03kg
  • Dim: 255.00mm x 255.00mm x 45.00mm
  • SKU: TCGR250-4
For 15 or more items, click to quote
Grinding wheel for bench grinder
For use with bench grinders to grind all types of steel.
DIAMETER: ø250mm
WIDTH: 40mm
BORE: Ø50.8mm