- Model: TCGR150-6
- Weight: 0.90kg
- Dim: 155.00mm x 155.00mm x 30.00mm
- SKU: TCGR150-6
- UPC: 6009515830328
For use with bench grinders to grind all tempered and hardened steel.
DIAMETER: ø150mm
WIDTH: 25mm
BORE: Ø32mm