  • Model: DT20115-3
  • Weight: 0.10kg
  • Dim: 126.00mm x 2.00mm x 2.00mm
  • SKU: DT20115-3
  • UPC: 6009515816117
  • Availability: Available online only
  • Lead Time: 3-7 working days
R 47.90
Ex VAT: R 41.65
For 15 or more items, click to quote
Segmented Diamond Blade
Diameter: Ø115mm
Arbor: Ø22.23mm
Body Thickness: 1.0mm
Application:
  • Hard density low abrasive materials such as cured concrete, stone, hard bricks.
Product Weight 100g
Diameter Ø115mm
Arbor Ø22.23mm
Body Thickness 1.0mm
Segment Height 8mm
Segment Length 35mm
Segment Thickness 2.1mm