  • Model: ALP100003
  • Weight: 0.02kg
  • Dim: 150.00mm x 3.00mm x 3.00mm
  • SKU: ALP100003
For 15 or more items, click to quote
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3 mm Ø
Range of application:
ALPEN HSS SUPER - EXTRA LONG
Industrial Quality Highly Accurate Precise
Alpen drill bits are manufactured in Austria.
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
Part No. Diameter Ø Shank Ø Cutting Edge length Complete length
ALP100003 3 mm 3 mm 100 mm 150 mm