  • Model: TCP10008
  • Weight: 0.12kg
  • Dim: 110.00mm x 100.00mm x 4.00mm
  • SKU: TCP10008
For 15 or more items, click to quote
This Tork Craft biscuit joiner blade is 100mm in diameter and has 8mm tungsten carbide teeth to produce an accurate biscuit slot. With a 22mm bore, this will fit almost all known biscuit jointers. A high quality blade for trade or professional use.
Tork Craft biscuit joiner blade
Key Features
  • 100mm biscuit jointer blade
  • 6 Carbide tipped teeth
  • Professional quality
  • TCT tipped for accurate cuts
  • 22mm bore, fits almost all known machine brands