  • Model: ALP6400160
  • Weight: 0.16kg
  • Dim: 270.00mm x 47.00mm x 20.00mm
  • SKU: ALP6400160
  • UPC: 9002741211746
R 508.90
Ex VAT: R 442.52
For 10 or more items, click to quote
// SPRINT MASTER HSS JOBBER DRILLS
DIN 338 RN - REDUCED SHANK
ø 16,0 mm jobber drill bit reduced shank - 9,5 x 30 mm Shank
Strengths
  • 30% faster
mm
ALP6400160 16,0 mm 178 mm 120 mm 118° Ø 9,5 mm x L 30 mm