- Model: ALP100003
- Weight: 0.02kg
- Dim: 150.00mm x 3.00mm x 3.00mm
- SKU: ALP100003
- UPC: 9002741173044
R 384.90
Ex VAT: R 334.70
For 15 or more items, click to quote
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3 mm Ø
Range of application:
| Industrial Quality | Highly Accurate | Precise |
Alpen drill bits are manufactured in Austria.
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
| Part No. | Diameter Ø | Shank Ø | Cutting Edge length | Complete length |
| ALP100003 | 3 mm | 3 mm | 100 mm | 150 mm |